Zalew Karczunek w Kałuszynie, który w tym roku obchodzi 10 rocznicę powstania, zyskał nową atrakcję – pierwszą w powiecie mińskim saunę zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wodnego.
Podczas uroczystego otwarcia były pokazy ognia, można było skorzystać z bani w promieniach zachodzącego słońca, skorzystać z zumbowej rozgrzewki przed morsowaniem, a później wskoczyć do cieplutkiej sauny.
- Pomysł zbudowania sauny narodził się w momencie, gdy modne stało się tzw. morsowanie a wśród lokalnych morsów kałuszyński zalew szybko zyskał miano bezpiecznego i czystego akwenu, stając się bardzo popularnym oraz atrakcyjnym miejscem do zażywania zimnych kąpieli. Chcieliśmy stworzyć coś, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom nie tylko mieszkańców, ale osób przyjezdnych korzystających z naszego obiektu, który jest atrakcja i dumą miasta, do rekreacji, do zdrowego trybu życia, który teraz jest bardzo pożądany ale również zachętą do osiedlania się w Kałuszynie,– mówi Arkadiusz Czyżewski burmistrz Kałuszyna.
Widząc to ogromne zainteresowanie władze Kałuszyna wspólnie z zarządem klubu sportowego „Victoria” Kałuszyn złożyli w 2020 roku za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej wniosek o dofinansowanie zadania pn: „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie”.
Zarząd Województwa Mazowieckiego dofinansował projekt kwotą 100.642 zł Klub „Victoria” Kałuszyn dołożył 25.559 złotych.
Rada Miejska w Kałuszynie i władz miasta sfinansowały prace dokumentacyjno-projektowe i wykonano zaplecze socjalne dla ratowników na kwotę 60 tys. zł. Dzięki tej współpracy powstał bardzo wyczekiwany obiekt z pomieszczeniem sauny, przebieralnią, toaletami i prysznicami. W planach jest bania.
Zapisy na wejścia do sauny w godz. 8 - 15 pod nr. tel. 25 75 76 618 w. 15.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!