Reklama

Kosy na sztorc, czyli epicka opowieść o Powstaniu Styczniowym

W skansenie w Suchej koło Grębkowa odbyły się dziś (4 czerwca) widowisko historyczne przybliżające wydarzenia Powstania Styczniowego.

Samo widowisko poprzedził występ uczniów z ZSP w Łochowie, którzy wystawili program słowno-muzyczny "Bohaterom 1863". Po występie uczniów rozpoczęła się historyczna rekonstrukcja, do której scenariusz napisała senator Maria Koc. Widowisko, w którym wzięło udział ponad 80 rekonstruktorów było epicką opowieścią o wydarzeniach z lat 1863-1864 i o tym, co je poprzedzało. Przypomniano w mim m.in. bitwę pod Węgrowem, bitwę pod Świdniem, pojmaniem Władysława Rawicza oraz ks. Stanisława Brzóski.

Historyczne widowisko trwało niemal godzinę. Po jego zakończeniu publiczność (wśród widzów był m.in.  wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński) nagrodziła rekonstruktorów długimi oklaskami.

Reklama

Ostatnim akordem imprezy w skansenie w Suchej był koncert Natalii Niemen z zespołem.   

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości