Reklama

Siedlecka Kulinariada prezentuje światowy poziom!

Za nami X Siedlecka Kulinariada. Jak było? Zobaczcie sami.

Edyta Pytlak rozbiła bank. Jej pierożki brazylijskie z sosem tzatzyki zdobyły pierwszą nagrodę za danie główne, a szarlotka za desery. Tym samym wygrała nie tylko nagrody rzeczowe, ale także dwa dni zdobywania kucharskich szlifów pod okiem szefa kuchni Brofaktury Adamem Kasztelanem!

W tym roku jury oceniało 6 dań. Po raz pierwszy obowiązki „pierwszego smakosza miasta” pełnił nowy prezydent Siedlec Tomasz Hapunowicz. Ta rola wybitnie przypadła mu do gustu, gdyż po pierwszym ocenianym daniu (chłodnik litewski z ziemniaczkami i jajkiem) mruknął: Dla mnie bomba!

Reklama

A potem było jeszcze lepiej, bo na stół wjechały: gulasz z jelenia, pierożki brazylijskie (na cieście francuskim z ostrym farszem), ciasto łamaniec, ciasto lion i szarlotka. O szczegółach kulinarnych uniesień przeczytacie w papierowym wydaniu TS! Od siebie powiem tylko, że siedlecka Kulinariada prezentuje światowy poziom!

W jury zasiadali: prezydent Tomasz Hapunowicz, szef kuchni Brofaktury Adam Kasztelan i reprezentantka Tygodnika Siedleckiego Mariola Zaczyńska.

Siedlecka Kulinariada

fot. Piotr Księżopolski https://youtube.com/shorts/w2E5oq7O6To?feature=share https://youtu.be/Bl8iQw3Buj0 https://youtu.be/eiHt_WqYZ10

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości