Reklama

Łaskarzew: Dworzec oficjalnie otwarty!

Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany dworzec PKP w Łaskarzewie. Inwestycja kosztowała 4,9 mln zł!

Dworzec w Łaskarzewie został otwarty oficjlanie wczoraj, 12 września. Tego samego dnia odbyło się także oficjalne otwarcie dworca w Garwolinie.  - Nowoczesne dworce w Łaskarzewie i Garwolinie są budowane w formule modułowych Innowacyjnych Dworców Systemowych. Są to obiekty typowe, posiadające prostą i nowoczesną bryłę, w której dominantą architektoniczną jest wieża zegarowa - infotmują PKP. Remont dworca w Łaskarzewie kosztował 4,9 mln zł (brutto), a w Garwolinie 4,6 mln zł (brutto). Na obie inwestycje część funduszy pozyskano z UE.  - Teraz nasz Dworzec i jego otoczenie prezentuje się znakomicie! - cieszy się Anna Laskowska,  burmistrz Łaskarzewa . - Chcę także poinformować, że udało nam się uzsykać zgodę od PKP i  zmieni się nazwa stacji z  "Łaskarzew Przystanek" na  ""Łaskarzew". Zmiana wejdzie  w życie  11 grudnia wraz ze zmianą rozkładu jazdy pociągów na 2022/2023 rok. Podczas oficjalnego otwarcia dworców w Łaskarzewie i Garwolinie byli obecni przedstawiciele lokalnych władz oraz Wojciech Zabłocki (pełnomocnik zarządu PKP ds. inwestycji) i posłowie Grzegorz Woźniak i Daniel Milewski.      zdjęcia UM Łaskarzew

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama