Reklama

Nie zapłacę! I co mi zrobicie?!

Od lat nie płacą za mieszkania. Niektórzy mają ponad 160 tys. długu.

Mieszkańcy tylko jednego budynku komunalnego w Siedlcach są zadłużeni na ponad 1 milion 260 tysięcy złotych! Mieszkańcy innego – na ponad 1mln 100 tysięcy złotych. Największe zadłużenie przypadające na jedno mieszkanie to 162 tysiące złotych. Normą są zadłużenia na poziomie 50 czy 60 tysięcy.

– W tych dwóch budynkach na palcach jednej ręki możemy policzyć te osoby, które płacą regularnie – mówi prezes Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Adam Zawadzki, które administruje lokalami komunalnymi w mieście. – Pozostali od lat nie zapłacili ani złotówki. Ci, którym chwilowo podwinie się noga, przychodzą do nas, rozmawiają o zadłużeniu. Wtedy chociażby rozkładamy je na raty. Większość jednak w ogóle się z nami nie kontaktuje.

Reklama

Dlaczego?

– Bo wiedzą, że jeśli skierujemy sprawę do sądu, to może się zdarzyć, że zyskają prawo do lokalu socjalnego większego niż zajmują do tej pory – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Siedlcach, Paweł Chazan. – Taka jest rzeczywistość.

Od lat nie płacą

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości