Od 30 września Akademia Nauk Stosowanych Mazovia ma nowego rektora. Funkcję tę objęła dr n. o zdr. Beata Danecka–Xiężopolska. Zastąpiła ona na tym stanowisku wieloletnią rektor dr Bożenę Piechowicz, która odeszła na emeryturę.
Jak czytamy na stronie uczelni, nowa Rektor to uznana ekspertka w dziedzinie ochrony zdrowia, wieloletnia Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. Jest autorką wielu projektów i strategii krajowych. Reprezentowała Polskę na forum Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i WHO.
Z ANS Mazovia jest związana od 2023 roku, pełniąc do tej pory funkcję Dziekan Filii w Otwocku.
Gratulujemy nowej pani Rektor i życzymy sukcesów w prowadzeniu uczelni!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ja to rozumiem tak. Niski personel obejmuje stanowiska rektorskie szefowskie. UPH kształci lekarzy, mazowia pielęgniarki. Zapotrzebowanie jest a jak nie jest to strajk zrobią i mają w zasadniczej dwie krajowe.
Zastąpiła, bo poszła na emeryturę. Patrząc na tę Panią, też chyba niedługo emerytura.
Może coś napiszcie kiedy Partyzantów otworzą... i Floriańską.
Ja to rozumiem tak. Niski personel obejmuje stanowiska rektorskie szefowskie. UPH kształci lekarzy, mazowia pielęgniarki. Zapotrzebowanie jest a jak nie jest to strajk zrobią i mają w zasadniczej dwie krajowe.
Zastąpiła, bo poszła na emeryturę. Patrząc na tę Panią, też chyba niedługo emerytura.
Może coś napiszcie kiedy Partyzantów otworzą... i Floriańską.