Ślubowanie klasy pierwszej oddziału przygotowania wojskowego.
Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania i wyprowadzenia poprzedniego sztandaru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach. Rada rodziców i absolwentów przekazała dyrektorowi szkoły Leszkowi Rozbickiemu nowy sztandar, który trafił w ręce uczniów.
Sztandar wykonany jest na płótnie o kształcie kwadratu o wymiarach 100 na 100 cm. Zamocowany jest do drzewca zakończonego głowicą w formie orła z koroną. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami.
Lewa strona sztandaru ma jasny kolor w centrum widnieje wizerunek patrona szkoły Króla Kazimierza Wielkiego. Postać patrona otoczona jest napisem Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach oraz datą 2023 rok.
Prawa strona sztandaru ma jednobarwne czerwone tło w centralnym miejscu umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną. Nad godłem państwowym widnieje złoty napis Bóg Honor Ojczyzna.
Oddział przygotowania wojskowego powołany został decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej z czerwca 2023 r. Jednostką patronacką jest 18. Batalion Dowodzenia w Siedlcach.
Klasa liczy 29 uczniów. Przez najbliższe 4 lata będą poznawać teoretycznie i praktycznie tematykę ogólnowojskową, aby w przyszłości mogli podjąć decyzję o służbie zawodowej w Wojsku Polskim.
Uczniowie klasy pierwszej oddziału przygotowania wojskowego złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
https://youtu.be/QRBUlbgeA70- Wreszcie mamy to, na co pracowaliśmy od 12 lat. Przygodę z mundurem uczniowie naszej szkoły zaczęli 12 lat temu... Od poprzedniego roku szkolnego mamy oddział przygotowania wojskowego certyfikowany przez ministra obrony narodowej - powiedział Leszek Rozbicki dyrektor szkoły.
Na uroczystości obecny był prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Prezydent pogratulował sztandaru społeczności szkolnej. - Gratuluję również kadetom. Jestem przekonany, że będziecie mieć satysfakcję z tego, że możecie w tej szkole i w tej klasie uczyć się.
https://youtu.be/lHzGLr7Gjc4Głos zabrał Robert Chojecki z rady miasta Siedlce - Dziękuję za ten sztandar i za słowa Bóg Honor Ojczyzna. To jest fundament naszej tożsamości narodowej.
https://youtu.be/u5Ggc8a3gCgSzef wojskowego Centrum Rekrutacji w Siedlcach podpułkownik Mariusz Misiura oraz kapitan Marcin Kurzawiński zastępujący dowódcę jednostki patronackiej 18 Batalionu Dowodzenia w Siedlcach uroczyście wręczyli stopień kadetom klasy I.
Na zakończenie odbył się krótki koncert w wykonaniu uczennic.
https://youtu.be/orkJJEdwt5A https://youtu.be/UqjKSZcx0Ck?si=UpYa1D5dPTo0Fed9Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze