Reklama

Nowy sztandar i ślubowanie w Rolniku (zdjęcia+filmy)

Ślubowanie klasy pierwszej oddziału przygotowania wojskowego.

Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania i  wyprowadzenia poprzedniego sztandaru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach. Rada rodziców i absolwentów przekazała dyrektorowi szkoły Leszkowi Rozbickiemu nowy sztandar, który trafił w ręce uczniów.

Sztandar wykonany jest na płótnie o kształcie kwadratu o wymiarach 100 na 100 cm. Zamocowany jest do drzewca zakończonego głowicą w formie orła z koroną. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami.

Reklama

Lewa strona sztandaru ma jasny kolor  w centrum widnieje wizerunek patrona szkoły Króla Kazimierza Wielkiego. Postać patrona otoczona jest  napisem Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach oraz datą 2023 rok.

Prawa strona sztandaru ma jednobarwne czerwone tło w centralnym miejscu umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną. Nad godłem państwowym widnieje złoty napis Bóg Honor Ojczyzna.

Oddział przygotowania wojskowego powołany został decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej z czerwca 2023 r.  Jednostką patronacką jest 18. Batalion Dowodzenia w Siedlcach.

Reklama

Klasa liczy 29 uczniów. Przez najbliższe 4 lata będą poznawać teoretycznie i praktycznie tematykę ogólnowojskową, aby w przyszłości mogli podjąć decyzję o służbie zawodowej w Wojsku Polskim.

Uczniowie klasy pierwszej oddziału przygotowania wojskowego złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

https://youtu.be/QRBUlbgeA70

- Wreszcie mamy to, na co pracowaliśmy od 12 lat. Przygodę z mundurem uczniowie naszej szkoły zaczęli 12 lat temu... Od poprzedniego roku szkolnego mamy oddział przygotowania wojskowego certyfikowany przez ministra obrony narodowej - powiedział Leszek Rozbicki dyrektor szkoły.

Reklama
https://youtu.be/cxBA_9vVwA8

Na uroczystości obecny był prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Prezydent pogratulował sztandaru społeczności szkolnej. - Gratuluję również kadetom. Jestem przekonany, że będziecie mieć satysfakcję z tego, że możecie w tej szkole i w tej klasie uczyć się.

https://youtu.be/lHzGLr7Gjc4

Głos zabrał Robert Chojecki z rady miasta Siedlce - Dziękuję za ten sztandar i za słowa Bóg Honor Ojczyzna. To jest fundament naszej tożsamości narodowej.

https://youtu.be/u5Ggc8a3gCg

Szef wojskowego Centrum Rekrutacji w Siedlcach podpułkownik Mariusz Misiura oraz kapitan Marcin Kurzawiński zastępujący dowódcę jednostki patronackiej 18 Batalionu Dowodzenia w Siedlcach  uroczyście wręczyli stopień kadetom klasy I.

Reklama

Na zakończenie odbył się krótki koncert w wykonaniu uczennic.

https://youtu.be/orkJJEdwt5A https://youtu.be/UqjKSZcx0Ck?si=UpYa1D5dPTo0Fed9

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości