W gminie Paprotnia historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii przewodnictwo w radzie objęła kobieta. Anna Kosińska została właśnie wybrana na przewodniczącą Rady Gminy Paprotnia.
Anna Kosińska do końca lutego była pracownicą urzędu gminy. Przeszła na emeryturę i zdobyła mandat radnej. Koledzy obdarzyli ją zaufaniem, oddając na nią 11 głosów. Rywal pani Anny, Józef Nasiłowski uzyskał 4 głosy poparcia. Nowa przewodnicząca pracowała ponad 40 lat pracy na stanowisku inspektora ds. zagospodarowania przestrzennego, budownictwa, drogownictwa.
Podczas sesji wszyscy radni gminy Paprotnia złożyli ślubowanie, także wójt Leszek Trębicki. W radzie gminy jest 8 nowych radnych. Zastępca przewodniczącej RG został Henryk Skwierczyński.
Zdjęcia Mariola Zaczyńska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze