Tradycyjnie już, na wiosnę część miejscowości Łęczycki (gm. Paprotnia) jest zalewana wodą spływającą z okolicznych pól. Lokalna sadzawka usytuowana pośrodku wsi zamienia się w małe jeziorko.
Obejścia są zalane. Dojazd do części zabudowań jest niemożliwy. Od kilku lat nic w tej sprawie się nie robi. Na dodatek wewnętrzny konflikt tych, którzy są zalewani z tymi, do których woda nie dociera uniemożliwia sensowne odprowadzenie nadmiaru wody. (JMM)Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!