Reklama

Poparliscie nas!

11/07/2005 00:00
„Pscólka” sie na nas obrazila. Nie bedzie juz nas czytac, bo nie mogla wejsc do dyskoteki. Pscólka ma 17 lat i spotkal ja srogi zawód. - Chcialam isc wczoraj na dyskoteke do Crazy, a tu „dowodziki prosze”. Kolezance powiedzieli nawet: „podziekujcie Tygodnikowi Siedleckiemu”. W Dekadencyi juz przy samym wejsciu pytaja, czy jestesmy pelnoletnie. Teraz dyskoteki sa zamkniete dla mnie i wakacje mam zwalone. Powinniscie nas, mlodych, przeprosic - gniewa sie na internetowej stronie Pscólka. Kampania „Tygodnika Siedleckiego” - Tu nie sprzedaje sie alkoholu nieletnim - juz przynosi skutki! Dziekujemy wszystkim wlascicielom pubów i barów, którzy dolaczyli do nas! W sekretariacie redakcji przyjmujemy zgloszenia od wlascicieli lokali i sklepów, którzy podpisuja sie pod naszym apelem: stop pijanym dzieciom! Mamy dla Was plakietki, które mozecie wyeksponowac w swoich witrynach. Wasz glos poparcia jest dla nas bardzo wazny. Artykul Mileny Celinskiej o malolatach pijacych w barach wywolal gwaltowna burze. Autorka otrzymala wiele slów uznania i podziekowania za podjecie tego tematu. - Bardzo dobrze, ze taki artykul sie ukazal! Nareszcie! Moze teraz warto bedzie pójsc do dyskoteki i nie bedzie zal patrzec na rozpijajace sie nastolatki - napisala „mloda”. - Szlag mnie trafia, jak widze malolata kupujacego piwo w barze. Czy naprawde tak trudno byloby wyslac patrol, zeby wylegitymowal wszystkich pijacych? Nie trzeba do tego porucznika Coolombo - przekonuje „Sneip”. - A moze przestaniemy udawac, ze obok nas nic sie nie dzieje? - proponuje „mieszkanka”. - Zacznijmy glosno mówic, w których lokalach i sklepach sprzedawane sa tego rodzaju produkty. Na Romanówce jest ich pelno... i kazdy wie, gdzie malolaty bez problemu moga kupic alkohol i papierosy. Czesc mlodziezy jest zszokowana faktem, ze bez dowodu osobistego trudno im teraz wejsc do dyskoteki. Zasypano nam mailami, ze to niesprawiedliwe. - Obowiazkiem barmana i kelnerów jest sprawdzenie, czy mamy skonczone 18 lat, a nie juz na wejsciu - przekonuja mlodzi ludzie. Praktyka pokazuje jednak, ze w tlumie ludzi trudno jest skontrolowac, czy nieletni nie ma dostepu do alkoholu, kupionego chocby przez starszego kolege. Mlodziez zadaje sakramentalne pytanie: - Gdzie mamy sie bawic??? Dlaczego rozsadna, ta niepijaca mlodziez, ma teraz cierpiec? Co teraz robic? Chodzic po ulicach i sie bic? - To moze pogramy w szachy? - denerwuje sie „deborha”. - Wiem, ze mlodzi ludzie lubia tez pasjansa i dzierganie chusteczek! A moze poskaczemy w klasy (przeciez to bezpieczne), pobujamy na hustawkach (które sa popsute). LUDZIE!!! Majac 17 lat nie da sie siedziec w domu! I tu dotykamy bolesnego problemu: w Siedlcach nie ma ciekawej oferty dla nastolatków! Sa niszowe kluby, takie jak chlopaki z airsoftgun, którzy umawiaja sie na wymyslne zabawy w bronia na kulki, organizuja zloty milosników fantastyki... Sa motokrossowcy, którym jednak odebrano tor do treningów, bo motory halasuja. No wlasnie... i co jeszcze? Mlodzi ludzie sa pelni energii i ciekawosci zycia. Ucza sie tego zycia i zdobywaja nowe doswiadczenia. Jak ktos chce, to napije sie i w domu, pod nieobecnosc rodziców. To prawda. Pewne jest jednak to, ze dopóki wkolo bedzie panowalo przyzwolenie na widok pijacych malolatów, to dzieciom z pewnoscia to nie pomoze. Mlody organizm uzaleznia sie zbyt szybko! Alkohol czesto jest przyczyna tragedii. Nie udawajmy wiec, ze nie ma problemu! Reagujmy, gdy widzimy, ze mlodzi ludzie pija! Dolaczcie do nas. Czekamy. Pierwszy pozytywny przyklad dala Hala Targowa, gdzie ekspedienta w stoisku monopolowym poprosila mloda dziewczyne o dowód. Okazalo sie, ze kupujaca miala ponad 25 lat, ale nie obrazila sie. Ekspedientka wytlumaczyla z usmiechem, ze wyglad nastolatki ja zmylil. Brawo Hala Targowa! Nasi dziennikarze byli swiadkami tego zdarzenia. Takich przykladów trzeba nam wiecej!

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości