Reklama

Powoli tracą cierpliwość

- Mieszkańcy znów mi powiedzą, że Rytele Święckie kwitną, a w Wólce nic się nie robi - powiedział na ostatniej sesji rady miasta i gminy w Kosowie Lackim radny Jan Oleszczuk.

Nawiązał do dofinansowania (ponad 500 tys. zł), które gmina Kosów otrzymała od wojewody na modernizację drogi w Rytelach Święckich. To już kolejna inwestycja w tej miejscowości. Tymczasem w Wólce-Okrąglik, którą reprezentuje radny Oleszczuk, droga jak była w złym stanie, tak jest. Niektórzy już tracą cierpliwość...

Drogę zniszczyły głównie samochody ciężarowe, przewożące żwir. Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się, że ciężarówki zniszczyły także pobliskie budynki - na wielu pojawiły się pęknięcia.

Reklama

Teraz, na szczęście, ciężarówki nie jeżdżą przez Wólkę-Okrąglik. Parę lat temu wybudowano nową trasę z Kosowa do Treblinki (biegnie po dawnym nasypie kolejowym). Od tego czasu kierowcy omijają tamtą starą.

Jednak nie wszyscy mogą ją ominąć. Mieszkańcy Wólki-Okrąglik, żeby dostać się do swoich posesji, muszą jechać właśnie tą zniszczoną drogą.

- Czy nie można w końcu jej wyremontować? - zapytał na sesji Jan Oleszczuk. - Chociaż na odcinku przebiegającym przez wieś.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości