Miasto Siedlce pozyskało ponad 150 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu 2025”. Środki zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie stołówek w dwóch siedleckich szkołach podstawowych.
Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci i młodzież spożywają posiłki w placówkach edukacyjnych. Całkowity koszt zadania wynosi 192 551 zł, z czego 154 037 zł stanowi rządowe wsparcie. Miasto dołoży do inwestycji 38 514 zł z własnego budżetu.
Dofinansowanie trafi do:
Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – 74 587 zł
Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 – 79 450 zł
Dzięki otrzymanym środkom przeprowadzone zostaną niezbędne prace remontowo-adaptacyjne stołówek, zakupione zostanie nowe wyposażenie jadalni oraz nowoczesny sprzęt kuchenny, który usprawni przygotowywanie posiłków i organizację pracy w kuchniach szkolnych.
„To konkretna poprawa komfortu i bezpieczeństwa dla uczniów. Inwestycje w stołówki to nie tylko modernizacja przestrzeni, ale także wsparcie zdrowego żywienia i lepszej organizacji pracy szkolnych kuchni” – podkreślają władze miasta.
Modernizacja stołówek pozwoli stworzyć przyjazne warunki do spożywania posiłków oraz poprawić jakość serwowanych potraw – z korzyścią dla uczniów i całej społeczności szkolnej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
place w siedlcach podatki to na takie drobiazgi powinien on miec a nia dziadowac i kredyty brac niech obnizyzy sobie pobory i tej calej armi darmozjadow cos panie ze swietej parti slabo pracujesz ale geba ci puchnie
a po polsku można prosić?
150 tyś na dzieci 101 MILIONÓW kredytu na bieżące funkcjonowanie. Mają rozmach ........ Wójt i jego RADA MIASTA
Kasa płynie szerokim strumieniem, bo miasto Siedlce buduje Centrum Integracji Cudzoziemców, czyli przyjadą tu ludzie z Bliskiego Wschodu i z Afryki.
Ta placówka specjalna przecież ma nowy budynek i po remoncie jest . To po co tyle kasy w to pompować , a czy to miejska szkoła ? Bo tam chyba ogólnie więcej wszyscy zarabiają i jeszcze będą mieć lepiej
Widać że nikt z was tam nie był, tylko widzieliście budynek z zewnątrz -pewnie z ulicy! Nie interesują was dzieci tylko złe komentarze. Moje dziecko tam sie uczy. Wierzcie mi -jest wiele do zrobienia?
Bardzo szkoda że nikt z władzy nie widzi stanu kuchni i stołówki w sp nr 9
place w siedlcach podatki to na takie drobiazgi powinien on miec a nia dziadowac i kredyty brac niech obnizyzy sobie pobory i tej calej armi darmozjadow cos panie ze swietej parti slabo pracujesz ale geba ci puchnie
a po polsku można prosić?
150 tyś na dzieci 101 MILIONÓW kredytu na bieżące funkcjonowanie. Mają rozmach ........ Wójt i jego RADA MIASTA