Na terenie Siedlec zlikwidowano nielegalny salon gier.
- Siedleccy policjanci, wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeszukali wytypowany lokal na terenie Siedlec, w którym ujawnili pięć automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Na miejscu zabezpieczono ponad 20 tys. zł w gotówce - informuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy KMP Siedlce. - Automaty ustawione w lokalu były wykorzystywane przez graczy do urządzania nielegalnych losowych gier hazardowych o wygrane rzeczowe/punktowe, zamieniane następnie przez obsługę lokalu na wygrane pieniężne, co poświadcza zebrany podczas czynności materiał dowodowy. Ponadto automaty ustawione w lokalu służyły organizatorowi do uzyskiwania nieopodatkowanych dochodów z tytułu nielegalnych gier hazardowych. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi ponad 80 tys. zł. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, jedna osoba usłyszała zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.
Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od sztuki. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.
(za KMP Siedlce)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze