Reklama

Stacja ładowania samochodów elektrycznych stanie w Stanisławowie. Pierwsza w okolicy

Stacja ładowania o mocy 50 kW. Szybkie ładowanie prądem stałym DC oraz przemiennym AC kompatybilnych pojazdów elektrycznych stanie w Stanisławowie. Już wkrótce na skrzyżowaniu dróg krajowych 50 i 637 dla użytkowników elektryków będą dostępne 3 gniazda.

- Nasza gmina jako pierwsza w okolicy otrzymała dotację na wybudowanie punktu ładowania samochodów elektrycznych. Stacja szybkiego ładowania zostanie zlokalizowana w Stanisławowie w pobliżu szkoły. Będzie posiadała 3 gniazda do ładowania różnych samochodów, z możliwością ładowania jednocześnie 2 samochodów – mówi Kinga Sosińska wójt gminy Stanisławów.

Każda gmina, która złoży wniosek może otrzymać takie dofinansowanie z programu Mazowsze dla czystego powietrza w wysokości do 200 tys. zł. W ramach tego programu samorząd Mazowsza dofinansowuje również gniazda ładowania elektrycznych samochodów.

Reklama

- Wiemy o tym, że klimat się zmienia i mamy pewne obowiązki w dbaniu o nasze środowisko, stąd pomysł na takie dofinansowania z budżetu samorządu województwa mazowieckiego z naszych autorskich programów – mówi Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego. Wiemy, że gminy mają ogromne problemy finansowe i dlatego uważamy, że trzeba je wspierać w różnych dziedzinach. Gminy pozyskują pieniądze z różnych źródeł, ale jest problem z wyłożeniem wkładu własnego i stąd te nasze programy. Nie widzę zastoju w składaniu wniosków przez gminy, a gmina Stanisławów wnioski składa wszędzie, gdzie jest to możliwe i tam gdzie niemożliwe też składa i dostaje dofinansowanie – dodaje Janina Orzełowska.

Reklama

Gmina Stanisławów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowsza dla czystego powietrza w kwocie 175 tys. zł tj. 50 proc. całkowitych kosztów realizacji na zadanie pn.: „Budowa ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych”.

- W tej okolicy takich ładowarek nie ma, i w ogóle jest ich za mało. Jeżeli chcemy rozmawiać o przyszłości samochodów elektrycznych i dbaniu o czyste powietrze to takie stacje powinny być bardzo blisko siebie, by nie było problemu z ładowaniem samochodów – stwierdziła Janina Orzełowska.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama