W piątkowe popołudnie mieszkańcy Siedlec mogą usłyszeć dźwięk syren alarmowych. Jak informuje Urząd Miasta, w godzinach od 15:45 do 16:15 planowane jest krótkotrwałe uruchomienie wybranych syren alarmowych w ramach testu systemu.
Akcja ma na celu optymalizację pracy miejskiego systemu alarmowego i nie wiąże się z żadnym zagrożeniem. Jak podkreślają przedstawiciele magistratu, będzie to wyłącznie próba techniczna.
Miasto apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju i traktowanie sygnałów wyłącznie jako testu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Niektórym brak zajęcia na zajmowanym stanowisku.Nudza się mocno !!!
Ktoś tu kiedyś dobrze napisał w komentarzach. Nawet jak rakieta będziecie lecieć i zawyją syreny, to co z tego? Jak ma trafić w cel to i tak trafi, a schronów nie ma, nie ma gdzie się nawet schować, bo i po co zresztą. Swoją drogą te całe syreny to technologia sprzed dobrego wieku. Po trzecie to przyszykowanie nas do wojny. Po czwarte jest takie miasto w Estonii Narva, które jest przedzielone rzeką-granicą z Rosją i to jest najgorętszy punkt w NATO, oraz cała Łotwa z bodajże 30% ludnością rosyjskojęzyczną.
Testujecie co miesiąc, ludzie się przyzwyczajają i nie zareagują jak naprawdę coś się stanie ????
Bardzo dobrze, że miasto Testuje System Alarmowania... bardzo dobrze... powinniśmy być gotowi i wiedzieć jak na takie alarmy reagować... najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze... nie telefony komórkowe itp., tylko najzwyklejsze radio na baterie "paluszki". Więcej takich akcji, i proszę o informowanie mieszkańców (bo tego brakuje) jaki sygnał co oznacza... który sygnał ogłasza alarm, oraz jakim sygnałem jest odwołaniem alarmu... Oczywiście że znajdą się marudy, które będę zawsze marudziły że to słabe, nie potrzebne... Taki mamy "klimat'. Więc proszę robić swoje. Pozdrawiam
za chwilę pułkownicy w stanie rezerwy będą tłumaczyć ze takie procedury bawią się zdzieciniali dziadkowie w wojenkę przed drugą wojną też się bawili i zostawili na pastwę hitlera pamiętamy i przypominamy bo tak zwana racja stanu niedługo zabroni doktorzy profesorowie historii pisanej na zamowienie partii są na usługach kacyków partyjnyjch
Nic nie słyszałem! :)
Test systemu powinien obejmować też zachowanie się i reakcję ludności , a nie tylko wycie syren !!!
Syreny zawyly po g.12 - takze podajecie nieprawidlowe godziny uruchomienia syren
Dziś, gdy zawyły syreny w Siedlcach, zupełnie nie wiedziałem, co się dzieje. Dopiero później zacząłem czytać, że to był test systemu ostrzegania. Ku mojemu zaskoczeniu, większość moich znajomych i członków rodziny też nie miała pojęcia, o co chodzi. Moim zdaniem to bardzo niepokojące – nie tylko dlatego, że sygnały alarmowe są bagatelizowane, ale przede wszystkim dlatego, że większość z nas nie wie, co robić w sytuacji zagrożenia. W czasach, gdy zagrożenia – zarówno naturalne, jak i te wywołane przez człowieka – stają się coraz bardziej realne, społeczeństwo powinno być lepiej przygotowane. Testy są potrzebne, ale równie ważne jest informowanie ludzi i szkolenie ich, jak reagować. Edukacja w tym zakresie powinna być obowiązkowa – w szkołach, w miejscu pracy, w przestrzeni publicznej. Bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy i świadomości.
Niektórym brak zajęcia na zajmowanym stanowisku.Nudza się mocno !!!
Ktoś tu kiedyś dobrze napisał w komentarzach. Nawet jak rakieta będziecie lecieć i zawyją syreny, to co z tego? Jak ma trafić w cel to i tak trafi, a schronów nie ma, nie ma gdzie się nawet schować, bo i po co zresztą. Swoją drogą te całe syreny to technologia sprzed dobrego wieku. Po trzecie to przyszykowanie nas do wojny. Po czwarte jest takie miasto w Estonii Narva, które jest przedzielone rzeką-granicą z Rosją i to jest najgorętszy punkt w NATO, oraz cała Łotwa z bodajże 30% ludnością rosyjskojęzyczną.
Testujecie co miesiąc, ludzie się przyzwyczajają i nie zareagują jak naprawdę coś się stanie ????