W ciągu dnia życie w dubajskich hotelach wygląda pozornie normalnie. Jak relacjonują Siedlczanki, turyści korzystają z basenów i restauracji. Jednak pod uśmiechami kryje się strach, a gdy zapada zmrok, napięcie rośnie jeszcze bardziej. Słychać wybuchy, a część osób na noc przenosi się do podziemnych garaży.
Angelika i Aleksandra opowiedziały nam co się dzieje w Dubaju, który w miniony weekend (28 lutego – 1 marca) został zaatakowany przez Iran. Obie poleciały do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na zaplanowane wcześniej wakacje, a dziś w stresie czekają na powrót do Polski.
Angelika przyleciała do Dubaju 27 lutego z Warszawy. Wycieczka była wykupiona wcześniej w biurze podróży TUI. Jak mówi, jeszcze kilka dni przed wyjazdem próbowała upewnić się, czy podróż w tym kierunku jest bezpieczna. – Usłyszałam, że jest bezpiecznie i że dopóki państwo nie wyda zakazu wyjazdu, biuro nie zwróci mi kosztów za wycieczkę. Więc wyjechaliśmy – relacjonuje.
Powrót do Polski miał odbyć się 6 marca samolotem Enter Air. Na razie jednak nic nie wiadomo… – Biuro podróży nas olewa. Podają informacje, z których nie wynika nic konkretnego – mówi Angelika.
Na miejscu jest wielu polskich turystów. Część z nich została już ewakuowana przez inne biura podróży. – Polacy z firmy Exim Tours od wczoraj (4 marca) są wywożeni autokarami do Omanu, a dalej samolotem – opowiada.
Najbardziej stresujące są noce. – Jesteśmy tak naprawdę w kropce. W dzień jest znośnie – przyznaje Angelika i przysyła nam zdjęcie, na którym widać normalne hotelowe życie. – Ale pod uśmiechami kryje się strach, a w nocy zaczyna się piekło. Odkąd tu jesteśmy może ze dwie noce były spokojne. W pozostałe – latały drony, słychać było wybuchy. Dlatego na noc przenosimy się do garażu podziemnego.
Dni mijają nie tylko w strachu, ale i w desperackich próbach znalezienia powrotu do Polski. – Szukamy ciągle lotów powrotnych, ale ceny są kosmiczne. Najzwyczajniej nie stać nas na powrót za cenę od 22 tys. do 75 tys. zł. Ale ciągle sprawdzamy, czy cena spadnie. Naprawdę chcemy stąd uciec – podkreśla Angelika i dodaje: – Czuję strach, bezradność i brak pomocy państwa, które nas obwinia. A tak naprawdę to oni nie wydali odpowiedniego komunikatu.
W podobnej sytuacji jest Aleksandra z Siedlec, która poleciała z mamą na wycieczkę wykupioną w biurze Itaka. Kobiety przyleciały do Emiratów 22 lutego, a powrót do Polski był zaplanowany na niedzielny poranek, 1 marca. Wymarzone wakacje, podczas których miały odpocząć i się zresetować zmieniły się w dramat.
– Niestety tuż przed naszym wylotem zamknęli lotnisko. Miałyśmy nadzieję, że zdążymy wylecieć, ale w ostatniej chwili nas zawrócili. Dopiero później z Internetu dowiedziałyśmy się, co się dzieje – poinformowała nas 5 marca. Tego samego dnia wieczorem przysłała nam wiadomość, że ich lot jest zaplanowany dopiero na 13 marca i nie ma żadnej alternatywy wcześniejszego powrotu, bo samoloty nie kursują nawet z Omanu.
– Jestem osobą, która nie panikuje i zachowuje zimną krew. Jest jednak niepewność i chwile strachu. W hotelu życie toczy się dalej, ale psychicznie bardzo źle się czujemy – przyznaje Aleksandra i dodaje: – Kupowałyśmy ofertę z biura stosunkowo krótko przed wylotem, mimo to nikt nas nie uprzedził o potencjalnym zagrożeniu. Wycieczki były sprzedawane do ostatniej chwili, nawet w dniu ataków. Każdy z nas jest zły i zawiedziony. Gdybyśmy otrzymali choć drobną informację o potencjalnym zagrożeniu, na pewno nie zdecydowałybyśmy się na wyjazd – dodaje.
Od chwili pierwszych ataków kobiety praktycznie nie opuszczają hotelu. – Nigdzie się nie oddalamy. Obrona w Emiratach jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety codziennie słychać wybuchy po zestrzelonych w powietrzu rakietach oraz krążące samoloty wojskowe, co napawa nas stresem. Codziennie jest to samo, więc bezpiecznie będziemy się czuć dopiero w Polsce – przyznaje Aleksandra.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Reżim Iranu jakieś 2-3 miesiące temu wymordował około od 3 do nawet 30 tysięcy SWOICH OBYWATELI, liczby nie są znane z wiadomych powodów. Reżim od dekad krzyczy - Śmierć Ameryce! - natomiast sam Izrael by najchętniej wymazał z mapy. Nie wspominając o finansowaniu bojówek terrorystycznych jak Huti, Hamas czy Hezbollah itd. W tym rejonie ten reżim (nie Iran) jest wrzodem na d**** świata. Wyobraźcie jeszcze sobie, żeby takim ludziom dać broń atomową i mamy - drugą tylko większą Koreę Północną czyli zacofana dzicz w najczystszej postaci w XXI wieku. Jednak zaraz zlecą się Brauniarze i inne "foliowe" cudaki, że Izrael to zło i Stany Zjednoczone. Izraela to wiadomo czemu ludzie nie lubią - bo zabili im żyda Jezusa, a dzięki Stanom Zjednoczonym mieliśmy chyba najdłuższy okres pokoju i dobrobytu na świecie odkąd ludzkość stąpa na tym ŁEZ PADOLE.
Może zajmij się jakąś robotą, a nie wypisywaniem bzdur gdzie się tylko da.
canał, ty taki sam z siebie mądry czy to dlatego, że kiedyś milicyjne kursy ukończyłeś? Jedź do Izraela, tutaj sie marnujesz.
To niech mi teraz USA i Izrael dołożą po 2zl do litra bo kupowałem po 5,30 a teraz jest po 7,30 przez ich wojenkę gdzie giną ludzie znowu musimy więcej za wszystko płacić, a jak transport drożeje to wszystko drożeje bo jakoś te “bułki” muszą dojechać do sklepu.
Reżim w Iranie? no cóż, chyba drogi Canau nie było ciebie wCIECIEJ ERPE podczas gdy nastawiono płytę "pandemia" ?Nie byli reżimem kaczyści z ćwierćmilionowym workiem nadmiarowych zgonów spowodowanym ich procederami?? nie są odpowiedzialni POPiSiory za rozkład państwa - sądownictwo, fiskalizm, cenzura w mediach. Co ciebie boli perska rzeczywistość drukowana przez anglosaskie syjonistyczne trollownie a la tramp? Irańczycy są super ludźmi, a ich pozycja gospodarcza jest solą w oku żydów "kochających" każdy kraj na świecie - gdy chcą twojego dobra... chowaj je jak najgłębiej.
Zbrodniczy reżim Izraela to współczesna III Rzesza, a Palestyńczycy są ofiarami holokaustu Izrael to kraj fałszywej flagi
Ty niuniu to jak chorągiewka raz w lewo lub w prawo liżesz każdą łapę
Już niedługo dzięki Waszym przyjaciołom z USA ropa po 10 zł a wszystko w sklepach razy 2.
A co mnie oni obchodzą, ja jestem teraz uwięziony w Polsce gdzie musze płacić 7,30 za litr paliwa...
Trzeba było słuchać ostrzeżeń MSZ aby nie wyjeżdzać, będzie to nauczka dla wszystkich żądnych atrakcji i przygód.
Każdy średniomyślący człowiek wiedział o zbliżającym się konflikcie zbrojnym w tym rejonie. Wytłumaczcie mi dlaczego inni ludzie muszą ryzykować zdrowie i życie aby ratować tych "myślących" Czy naprawdę dla kilku tysięcy warto podejmować takie ryzyko? Ludzie myślmy choć trochę, to nie boli.
Gdyby każdy średnio myślał, to nie mielibyśmy POPiSu i polityki serwilizmu to wobec Waszyngtonu/Telavivu, czy Berlina, Moskwy lub Księżyca (to jeszcze przed nami). Iran był bardzo bezpiecznym i gościnnym miejscem nie tylko w wieku XX ale też obecnie, a że ma w sąsiedztwie takiego purchla epsztajna... szkoda tych wszystkich strat osobowych, kulturalnych, edukacyjnych i materialnych, niesionych syjonistyczną wojną ze wszystkimi dookoło. Telaviv pokłócił się już ze wszystkimi sklepami na tej ulicy.
Można łatwo przewidzieć skutki podróży do krajow arabskich. To tak jakbyś chciała podjechać kiedyś do ludozercow. Mogłaś być zjedzona A może trzeba było do kotlina kłodzie, przy okazji wesprzeć Polski biznes po po powodzi.
i dobrze wam tak
Pracuję 40 lat, nigdy nie leciałam samolotem. Należy wspierać Polskę a nie jakieś Bubaje czy Dubaje. Polskę trzeba poznać.
Ja też nigdy nieleciałam samolotem
Naprawdę dobrze mówisz, że trzeba wspierać Polskę, ale zawsze jest jakieś ale. W ubiegłym roku robilem kalkulację wypoczynku w Polsce w jednym z hoteli. Wyszło 7 tys ze śniadaniem i obiadokolacją. Dolicz do tego dojazd, napoje, inne przekąski i wyszłoby prawdopodobnie 8 tys. Tydzień za granicą kosztował nas 6 tys z ubezpieczeniem w najlepszej opcji, przelot w cenie, pogoda pewna, wyżywienie z napojami itd.Widzisz paradoks?
Wasz problem nie mój. Pretensje do biura podróży. Komunikaty były dawno dla mało bystrych.
Dziewczyny z Dubaju?
Dupaju
Żymianski reżim dokonuje holokaustu na Palestynczykach i innych narodach trzymając na smyczy pomarańczowego predatora z USA. Muszą mieć mocne nagrania od Epsteina jak u nas nasi słudzy narodu z afery podkarpackiej.
"Uwięzione" ???? A co one przeskrobały ????
100% racji Jakubie, dobrze to ująłeś każdym słowem. Pozdr
Bardzo dobrze robi Ameryka i Izrael nie wszyscy muszą to rozumieć macie do tego prawo i jak by był PiS to by sobie Obajtek z tym poradził ale był wasz wybór i myślę że będzie jeszcze za 1,5 roku i wiecie co na 100 procent dobijecie gwóźdź do trumny bo niezłe z was młotki pół zwoju mniej ok kury
Pomarańczowy robi dobrze ale dla eskimosów, a czy w ukro-polin rządzi TW Oskar czy TW Jakob vel Student, to dla Polaka gance-gal czyli dalej wyprowadzanie miliardów na bzdety, sabotaż, wzrost podatków, reżim i propaganda w Tel-Awizji
Z Obajtkiem chodzi o paliwo
Tysięcy Polaków nie stać na wczasy w takich lokalizacjach po dekadach uczciwej pracy (po studiach, za minimalną krajową). Miliony ludzi na świecie głodują, gdy miliarderzy robią sobie własne wyspy i budują pałace, a głupie białe kobiety sprzedają się im jak bydło za ich wypchane portfele. Postęp i wynikający z nowych technologii dobrobyt miały być udziałem całej ludzkości, a nie tylko najbardziej zdemoralizowanego 1%. Tysiące Januszy i Grażyn, Dżesik i Kevinów, wożą tyłki do egzotycznych lokalizacji, niszcząc atmosferę, tylko dla zaspokojenia kaprysów własnego ego. Szejkowie śpią na pieniądzach sprzedając nam przestarzałe paliwa, które niszczą ekosystem naszej planety, i zabawiają się manipulacjami pogodą. Dlatego nie miałbym nic przeciwko, by takie miejsca jak Dubaj zostały pewnego dnia zrównane z ziemią i przywrócone pustyni - jako zaszłe symbole nierówności społecznych, próżności i zepsucia barbarzyńskich pierwszych dekad XXI wieku.
Dzeliki czy andżeliki niech siedza w chałupie na d...e i Polskę poznają a nie dupaje.
Reżim Iranu jakieś 2-3 miesiące temu wymordował około od 3 do nawet 30 tysięcy SWOICH OBYWATELI, liczby nie są znane z wiadomych powodów. Reżim od dekad krzyczy - Śmierć Ameryce! - natomiast sam Izrael by najchętniej wymazał z mapy. Nie wspominając o finansowaniu bojówek terrorystycznych jak Huti, Hamas czy Hezbollah itd. W tym rejonie ten reżim (nie Iran) jest wrzodem na d**** świata. Wyobraźcie jeszcze sobie, żeby takim ludziom dać broń atomową i mamy - drugą tylko większą Koreę Północną czyli zacofana dzicz w najczystszej postaci w XXI wieku. Jednak zaraz zlecą się Brauniarze i inne "foliowe" cudaki, że Izrael to zło i Stany Zjednoczone. Izraela to wiadomo czemu ludzie nie lubią - bo zabili im żyda Jezusa, a dzięki Stanom Zjednoczonym mieliśmy chyba najdłuższy okres pokoju i dobrobytu na świecie odkąd ludzkość stąpa na tym ŁEZ PADOLE.
Może zajmij się jakąś robotą, a nie wypisywaniem bzdur gdzie się tylko da.
canał, ty taki sam z siebie mądry czy to dlatego, że kiedyś milicyjne kursy ukończyłeś? Jedź do Izraela, tutaj sie marnujesz.