Reklama

Wyłoniono laureatów festiwalu Sztuka plus Komercja

X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” dobiegła końca.

X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” dobiegła końca . Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów trwającego od września i cieszącego się dużym uznaniem publiczności wydarzenia. Tytuł najlepszego spektaklu, wg werdyktu jury otrzymała sztuka "Kolacja dla głupca" Agencji Artystycznej Certus, nagroda dziennikarzy przyznana została twórcom spektaklu "Seks dla opornych", czyli Ave Teatrowi, najlepszym aktorem Festiwalu wybrany został Marek Kaliszuk za rolę w spektaklu „Goło i wesoło”, zaś tytuł najlepszej aktorki otrzymała Grażyna Zielińska, która zagrała w sztuce "Dwie połówki pomarańczy". Swoją nagrodę przyznała również publiczność, która najwyżej oceniła spektakl „Goło i wesoło” wyprodukowany przez Teatr Gudejko.

Reklama

Nagrody pieniężne dla laureatów festiwalu ufundowane przez Firmę Frezdrom, Cukrohurt, Fundację Pro-Bono, Tym-Bud, APiS oraz PHU Topaz przekazane zostały na cele charytatywne. Patronem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu był aktor teatralny i filmowy Robert Rozmus, a patronatem honorowym wydarzenie objął prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Uroczystą galę poprowadził dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Artur Mydlak. Wieczór uświetnił koncert "Chwytaj dzień" z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Roberta Rozmusa, któremu na scenie towarzyszyli Oliwia Skrzypczyk i Piotr Kubiak.

Reklama

Na zakończenie był jubileuszowy tort z okazji X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości