Reklama

Zaśpiewają „Moniuszkę”

Jutro (19 marca) w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach (ul. Podlaska 14) odbędzie się I Szkolny Konkurs Wokalny oparty na Śpiewniku Domowym” Stanisława Moniuszki.

Prezentacje będą się odbywały w sali nr 314. Rozpoczną się o godzinie 10.30.

Jak informuje UM Siedlce:

Śpiewnik Domowy Stanisława Moniuszki to antologia pieśni na głos z fortepianem. Moniuszko pisał je przez całe życie. Dał Polakom pieśni narodowe, polskie, by zajęły ważne miejsce w życiu codziennym, usuwając zagraniczne i obce wpływy muzyczne i melodie. Kiedy pieśni zebrało się już ponad 30, wydał je w zeszytach pod ogólnym tytułem: ''Śpiewnik Domowy''. Nazwa zbioru świadczy o zamiarze i intencjach kompozytora: miały być pieśniami śpiewanymi w domowym zaciszu, przeznaczone dla każdego, i śpiewane w różnych okolicznościach codziennego życia. Miały odpowiadać różnorakim nastrojom i potrzebom serca, stąd tak bogata ich różnorodność.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości