Reklama

Zmarł Ireneusz Parzyszek - artysta grafik

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Ireneusza Parzyszka.

Zwiazany był z Centrum Kultury i Sztuki, to tu tworzył scenografie, projektował plakaty i afisze do wydarzeń artystycznych i pracował z młodzieżą.

Artysta grafik, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików i Projektantów, od 1998 roku należał do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmował się projektowaniem plastycznym, rysunkiem i grafiką użytkową. Brał udział w ponad 800 wystawach plastycznych. Zajmowałsię rysunkiem satyrycznym. Otrzymał około 80 nagród i wyróżnień za rysunki satyryczne - trzy Złote Szpilki - nagroda tygodnika "Szpilki" za najlepszy rysunek roku 1984, 85 i 86. Za działalność artystyczną uhonorowany Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodami Wojewody Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. Zasłużony dla Województwa Siedleckiego, laureat nagrody Fundacji Kultury Podlaskiej i Medalu im. Benedyktowicza.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości