W Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczystość, podczas której inspektor Piotr Chromiński pożegnał się z funkcją Komendanta Powiatowego Policji. Obowiązki kierowania jednostką przejął inspektor Marek Filipiak.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik, przedstawiciele lokalnych samorządów, zaprzyjaźnionych służb oraz instytucji. Nie zabrakło również policjantów i pracowników cywilnych garnizonu garwolińskiego.
Symbolicznym momentem było pożegnanie się insp. Piotra Chromińskiego oraz przywitanie insp. Marka Filipiaka ze sztandarem jednostki. Insp. Piotr Janik podziękował ustępującemu komendantowi za wieloletnią pracę i wkład w rozwój garwolińskiej policji. Złożył też życzenia powodzenia na nowym stanowisku w Siedlcach.
Nowy komendant, insp. Marek Filipiak, podkreślił w swoim wystąpieniu, że obejmowanie stanowiska to dla niego duża odpowiedzialność, ale i motywacja do dalszej pracy. Zapewnił, że zamierza budować współpracę w oparciu o wzajemny szacunek i profesjonalizm.
– Zmiana na stanowisku komendanta to ważny moment w historii każdej jednostki. Wierzymy, że pod dowództwem insp. Marka Filipiaka garwolińska policja będzie nadal skutecznie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – powiedziała podkom. Małgorzata Pychner, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
Inspektor Marek Filipiak pełni służbę w policji od ponad 30 lat. Doświadczenie zdobywał zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji, był także I Zastępcą Komendanta w Szydłowcu oraz Komendantem Powiatowym w Żurominie. Został odznaczony m.in. Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.
Insp. Piotr Chromiński wraca do Siedlec na stanowisko komendanta miejskiego Policji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Krążył krążył i w końcu wylądował ten spadochron, się dochrapał.
Krążył krążył i w końcu wylądował ten spadochron, się dochrapał.