Żołnierze WOT zostali postawieni w stan podwyższonej gotowości, by w razie potrzeby natychmiast wesprzeć samorządy lokalne w działaniach związanych z usuwaniem skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych.
W związku z ostrzeżeniami wydanymi przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczącymi możliwych burz i upałów 1. i 2. stopnia, Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) ogłosiły stan gotowości do działań.
Żołnierze WOT zostali postawieni w stan podwyższonej gotowości, by w razie potrzeby natychmiast wesprzeć samorządy lokalne w działaniach związanych z usuwaniem skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych.

???? Województwa o najwyższym poziomie gotowości (do 6 godzin):
lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie
???? Województwa o średnim poziomie gotowości (do 24 godzin):
zachodniopomorskie, podlaskie, mazowieckie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie
???? Pozostałe województwa:
Nie przewiduje się wezwań w czasie krótszym niż 24 godziny.
WOT zapewnia, że wszystkie działania podejmowane są prewencyjnie, aby móc szybko i skutecznie reagować na ewentualne zagrożenia dla mieszkańców. Żołnierze mogą zostać wezwani do pomocy przy ewakuacjach, usuwaniu skutków nawałnic, dostarczaniu wody lub energii elektrycznej w przypadku awarii.
Wojska Obrony Terytorialnej apelują o śledzenie komunikatów RCB i IMGW oraz zachowanie ostrożności w czasie występowania niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ostatnio nie widać na ulicach "ARMII MACIEREWICZA"! Wreszcie wyjdą z ukrycia! :)
Ostatnio nie widać na ulicach "ARMII MACIEREWICZA"! Wreszcie wyjdą z ukrycia! :)