Reklama

Certyfikat dla sokołowskiego klastra

Klaster energetyczny „Czysta i tania energia dla Sokołowa Podlaskiego” uzyskał Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Sokołowski projekt znalazł się pośród 33 nagrodzonych, ze 115 zgłoszonych do I konkursu na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Certyfikat 9 Maja w siedzibie Ministerstwa Energii odebrali burmistrz Bogusław Karakula i prezes PUIK Maciej Wąż.

W kwietniu burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula razem z prezesem PUiK Maciejem Wężem, założenia działania sokołowskiego klastra prezentowali przed panelem ekspertów w Ministerstwie Energii. Certyfikat jest efektem tej prezentacji.

Jeśli projekt uda się doprowadzić do końca, miasto zaoszczędzi na wydatkach na energię, zaoszczędzą też PUiK i Zakłady Mięsne, które również są członkami klastra.

Z tańszej energii będą mogli także korzystać obiorcy indywidualni.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości