Reklama

Dzieci w Siedlcach pojadą autobusem za darmo

Od 1 stycznia uczniowie siedleckich szkół mogą jeździć autobusami MPK za darmo. Ulga dotyczy dzieci w wieku do 9 lat.

Do tej pory z darmowych przejazdów mogły korzystać dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki szkolnej, czyli do ukończenia 6-7 lat. Już w poprzedniej kadencji część radnych (m.in. Robert Chojecki i Mariusz Dobijański) upominała się o darmowe przejazdy dla uczniów szkół podstawowych. Wtedy odpowiadano, że miasta na to nie stać.

Podobny postulat miał w swoim programie wyborczym Andrzej Sitnik i jego Bezpartyjne Siedlce.

Od 1 stycznia 2020 roku do darmowych przejazdów będą uprawnione dzieci w wieku do 9 lat. Co istotne, dla dziewięciolatków zniżka będzie ważna aż do końca roku kalendarzowego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości