W 2022 roku na terenie Siedlec wszczęto 138 procedur tzw. Niebieskiej Karty. Liczba tych procedur nieznacznie rośnie z roku na rok.
W 2021 roku założono 126 Niebieskich Kart, a w 2020 roku - 118.
Problem doznawania przemocy najczęściej dotyczy kobiet.
W 2020 roku w Siedlcach procedurę uruchomiono w przypadku podejrzenia, że mogą doświadczać przemocy
103 kobiety (w tym 11 dzieci i 11 kobiet powyżej 67 lat) oraz 27 mężczyzn (w tym 10 dzieci i 5 osób powyżej
67 lat). W 2021 roku procedurę uruchomiono w przypadku podejrzenia, że mogą doświadczać przemocy
117 kobiet (w tym 25 dzieci i 9 osób powyżej 67 lat) oraz 22 mężczyzn (w tym 14 dzieci). W 2022 roku
procedurę uruchomiono w przypadku podejrzenia, że mogą doświadczać przemocy 184 kobiety (w tym
43 dzieci i 31 osób powyżej 67 lat) oraz 58 mężczyzn (w tym 40 dzieci i 3 osoby powyżej 67 lat).
zdjęcie Janusz Mazurek

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze