Na pierwszej sesji rady powiatu węgrowskiego wybrano prezydium rady, starostę, wicestarostę i członków zarządu.
Sesję, która odbyła się dziś (6 maja) w sali konferencyjnej Starostwa otworzył radny senior Mieczysław Wójcik. Na początku sesji radni przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej Anna Akonom wręczyła wybranym 7 kwietnia radnym zaświadczenia o wyborze. Potem odbyło się ślubowanie radnych.
Po ślubowaniu radnych odbyły się serie głosowań nad wyborem przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady powiatu oraz na starostę i członków zarządu powiatu. Wynik tych glosowań był z góry przesądzony, gdyż radni PiS mają większość w radzie powiatu. Jednak opozycyjny klub Wspólna Droga WWE próbował coś ugrać wysuwając swoich kandydatów zarówno na przewodniczącego, wiceprzewodniczącą jak i na starostę. Jednak bez powodzenia, bo póki co, to PiS w tej kadencji znów rozdaje karty.
Zgodnie z przewidywaniami na przewodniczącego rady powiatu węgrowskiego został wybrany Bogusław Szymański. Pana przewodniczącego będą wspierać dwie wiceprzewodniczące – Brygida Górniaczyk i Lidia Rowicka.
Na starostę węgrowską ponownie została wybrana Ewa Besztak. Stanowisko wicestarosty nadal będzie pełnił Marek Renik. Oprócz starosty i wicestarosty w zarządzie powiatu znaleźli się: Tadeusz Kot i Artur Lis (zasiadali w zarządzie również w poprzedniej kadencji) oraz Krzysztof Onaszkiewicz (w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym rady powiatu).
Gratulacje członkom prezydium rady, staroście, wicestaroście i pozostały członkom zarządu złożyli obecni na sesji parlamentarzyści PiS – poseł Maria Koc i senator Maciej Górski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze