Reklama

Powiat węgrowski: Nowy przewodniczący i stary zarząd, po retuszu

Na pierwszej sesji rady powiatu węgrowskiego wybrano prezydium rady, starostę, wicestarostę i członków zarządu.

Sesję, która odbyła się dziś (6 maja) w sali konferencyjnej Starostwa otworzył radny senior Mieczysław Wójcik. Na początku sesji radni przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej Anna Akonom wręczyła wybranym 7 kwietnia radnym zaświadczenia o wyborze. Potem odbyło się ślubowanie radnych.

Po ślubowaniu radnych odbyły się serie głosowań nad wyborem przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady powiatu oraz na starostę i członków zarządu powiatu. Wynik tych glosowań był z góry przesądzony, gdyż radni PiS mają większość w radzie powiatu. Jednak opozycyjny klub Wspólna Droga WWE próbował coś ugrać wysuwając swoich kandydatów zarówno na przewodniczącego, wiceprzewodniczącą jak i na starostę. Jednak bez powodzenia, bo póki co, to PiS w tej kadencji znów rozdaje karty.

Reklama

Zgodnie z przewidywaniami na przewodniczącego rady powiatu węgrowskiego został wybrany Bogusław Szymański. Pana przewodniczącego będą wspierać dwie wiceprzewodniczące – Brygida Górniaczyk i Lidia Rowicka.

Na starostę węgrowską ponownie została wybrana Ewa Besztak. Stanowisko wicestarosty nadal będzie pełnił Marek Renik. Oprócz starosty i wicestarosty w zarządzie powiatu znaleźli się: Tadeusz Kot i Artur Lis (zasiadali w zarządzie również w poprzedniej kadencji) oraz Krzysztof Onaszkiewicz (w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym rady powiatu).

Reklama

Gratulacje członkom prezydium rady, staroście, wicestaroście i pozostały członkom zarządu złożyli obecni na sesji parlamentarzyści PiS – poseł Maria Koc i senator Maciej Górski.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości