Reklama

Relacje państwo - Kościół

Gdyby mi ktoś pięć lat temu powiedział, że Polacy zamkną swoje drzwi przed ludźmi uciekającymi od koszmaru wojny, nie uwierzyłbym - mówił ksiądz Lemański podczas dzisiejszego spotkania Klubu Obywatelskiego.

 

- W tak krótkim czasie pokłady dobra gdzieś uciekły, a z ludzi zaczęła wychodzić podłość, jakiej nigdy bym się nie spodziewał.

O relacjach między państwem i Kościołem w Polsce rozmawiali: poseł PO Andrzej Halicki, dziennikarz Przemysław Szubartowicz i ks. Wojciech Lemański. Czy możliwy jest rozdział Kościoła i państwa? Praktyczny, bo teoretycznie jesteśmy państwem świeckim. Czy gdyby Kościół utrzymywali z podatków wiernych, to w naszym kraju byłoby nadal ponad 90% katolików? O tym i innych poruszanych kwestiach napiszemy w papierowym wydaniu TS.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości