Reklama

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

9 listopad ok. godz. 21 w Czyszkówku (gm. Garwolin) kierujący mazdą zderzył się z przebiegającą przez jezdnię sarną.

Na szczęście podróżujący pojazdem nie ucierpieli podczas tej kolizji, jednak funkcjonariusze musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na uszkodzenia powstałe na skutek zdarzenia. Zwierzę uciekło.

To nie pierwsze takie zdarzenie odnotowane tej jesieni przez policję w powiecie garwolińskim. Tylko w ciągu pierwszych dni listopada funkcjonariusze interweniowali 5 razy w związku ze zgłoszeniami, dotyczącymi kolizji samochodów osobowych z dzikimi zwierzętami. Do większości z nich doszło wczesnym i późnym wieczorem. W czterech przypadkach pojazdy zderzyły się z sarną, w jednym zaś z łosiem.

Reklama

- Kierowca w miejscach, gdzie drogi prowadzą przez lasy, szlaki wędrowne zwierząt, musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie wieczorem i nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. Powinno się przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość, a w razie potrzeby użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego. Na szczególną uwagę zasługuje drogowy znak ostrzegawczy „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b), który ostrzega kierowcę, że ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z garwolińskiej KPP Garwolin.

(za KPP Garwolin)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości