Reklama

Woreczki z białym proszkiem

Policjanci z garwolińskiej komendy każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Oprócz dilerów, zatrzymują także osoby posiadające środki odurzające.

17 lipca rano w gminie Parysów policjanci z Pilawy interweniowali wobec 32-latka, który swoim zachowaniem wzbudził ich podejrzenia. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie 8 woreczków z białym proszkiem. Już wstępne badania potwierdziły w nich obecność substancji narkotycznych.

- Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. sztab. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Reklama

Policjanci przypominają, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadza przepis, zgodnie z którym, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli osoba posiada przy sobie znaczne ilości takich substancji lub środków, wówczas kara pozbawienia wolności wyniesie od 1 roku do 10 lat. W przypadku mniejszej wagi, sąd może orzec wobec sprawcy grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości