Reklama

Wstrząsające wyznania rodzących

Prawie 30% kobiet, które wypełniło anonimową ankietę Fundacji Rodzić po Ludzku, dotyczącą szpitala miejskiego w Siedlcach, nie chciałoby w nim rodzić ponownie.

W badaniu wzięło udział ponad 250 kobiet, które rodziły tutaj w latach 2017-2019. Niektóre wypowiedzi są szokujące. Kobiety twierdzą, że słyszały pod swoim adresem, że są rozchwiane emocjonalnie i niepoważne.

Lekarze i położne mieli również mówić: „Było się nie puszczać, to byś nie mdlała”, „Co to za matka, która nie potrafi zająć się swoim dzieckiem”, „Dawaj tyłek”, „Następna nienormalna”, „Poród to nie wizyta u kosmetyczki, musi boleć”. 

Dyrektor szpitala powołał komisję, która ma się zająć analizą wyników ankiet.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości