Reklama

Żeby mieszkaniec Mazowsza czuł się Mazowszaninem – kampania „Jedno Mazowsze, wspólna flaga”

- Otwieramy kolejną wielką kampanię promującą flagę Mazowsza – mówiła Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Siedlcach.

Mazowsze ma swoją flagę i herb od roku 2006. Decyzją sejmiku województwa od 2021 roku symbole Mazowsza mogą być używane i rozpowszechniane przez wszystkich mieszkańców.

- Jesteśmy dumni z naszej flagi. Pod nią się jednoczymy, pamiętając o naszym regionie, jego historii, tradycji i kulturze – zaznacza Elżbieta Lanc. - Własna flaga daje nam poczucie wielkiej tożsamości. To zaszczyt pracować dla tego terenu i jego mieszkańców.

O walorach Mazowsza mówiła Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa.

Reklama

- To najdynamiczniej rozwijający się region w Europie. Bycie Mazowszaninem napawa dumą. Chcielibyśmy, żeby symbole województwa wisiały w każdy mazowieckim domu, żeby były widoczne na ulicach. To ma nam przypominać, że jesteśmy wspólnotą. A razem może zrobić znacznie więcej.

W akcję promocyjną symboli Mazowsza włączyła się siedlecka delegatura Urzędu Marszałkowskiego.

- W tym celu będziemy współpracować z lokalnymi samorządami. Wszystko po to, żeby każdy mieszkaniec naszego terenu, czuł się Mazowszaninem i był z tego dumny – mówił dyrektor Dariusz Stopa. (PŚ)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości