Wczoraj, 28 maja, zmarł w wieku 98 lat znany lekarz – pediatra i pulmonolog – Eugeniusz Litwin. Wybitna postać w medycznym świecie, uwielbiany przez pacjentów. Leczył pokolenia siedlczan.
Doktor Litwin udzielał jeszcze porad, mając ponad 90 lat. Nie umiał odmówić pomocy. Wyjątkowo ciepły i empatyczny, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Zawsze liczył się dla niego człowiek. Był uosobieniem dobroci i wysokiej kultury. W fascynujący sposób opowiadał o tajnikach pracy lekarza w latach, gdy medycyna przechodziła największe przemiany, bo było mu dane walczyć z epidemiami takich chorób. jak: gruźlica, błonica czy polio. Wspominał, jaka to była radość, gdy powstawały nowe leki i szczepionki, które odmieniały losy ludzi. Jego siedemdziesięcioletnia praktyka lekarska to część historii medycyny, ale też część historii Siedlec. Do naszego miasta przyjechał z żoną Wandą zaraz po studiach medycznych. Pracował w nieistniejącym już szpitalu dziecięcym, w dawnym szpitalu przy ul. Bema, w pogotowiu ratunkowym, był też kierownikiem poradni gruźlicy i chorób płuc.
Doktor Eugeniusz Litwin zmarł w domu, w otoczeniu najbliższych – jego ukochana żona Wanda trzymała go za rękę.
Pogrzeb odbędzie się w środę, 4 czerwca, o godz. 13.00 na Cmentarzu Janowskim.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Super człowiek i lekarz Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Odszedł wspaniały człowiek i prawdziwy lekarz. Wyrazy współczucia dla jego rodziny i bliskich.
Lepszego zdjęcia szanowna Redakcja nie mogła znaleść? Pominając to super doktor.Cześć Jego pamięci.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Odszedł człowiek który w mej pamięci przetrwa jako wspaniały człowiek i lekarz.
Nie ma już w środowisku siedleckiej służby zdrowia takich fachowców!Ś.p Kazimierz Wnuk czy teraz Dr.Litwin podeszli do historii, ale pozostaną w naszych sercach i pamięci!
Niesamowity lekarz i człowiek, tak wiele razy pomógł moim dzieciom.
Kochana Pani Wanda , Mieczystaw i Pawet i pozostatej waszej Rodzinie przesyłam najserdeczniejsze kondolencje w tym trudnym czasie .Bardzo mnie przykro styszeó o smierci Dr.Eugeniusz Litwin ,który byt jedynym moim lekarzem . Byt on wspaniatym lekarzem lubianym przez pacjentów i ludzi otaczajacych jego. Bytam blisko Waszej catej Rodziny i zzyta z Wami wszystkimi .. Bedac daleko od Polski moje serce i mysl o Dr E Litwinie nie oddalały sie a jedynie wracały do czestych wspomnien o Dr E Litwinie i jego kochanej catej Rodzinie .. Dear Mrs Wanda ,Mieczyslaw and Pawel and all of family my deepest condolences during this difficult time. I was so sorry to hear about Dr Eugeniusz Litwin passing Please accept my sincere condolences I am deeply saddened by the news of your loss lovely husband and father Dr Eugeniusz Litwin My heart goes out to you My thoughts and prayers are with you as you mourn the loss of your loved one. With love always - Anna Farshchi with family from Montreal Canada RIP Dr E Litwin
Super człowiek i lekarz Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Odszedł wspaniały człowiek i prawdziwy lekarz. Wyrazy współczucia dla jego rodziny i bliskich.
Lepszego zdjęcia szanowna Redakcja nie mogła znaleść? Pominając to super doktor.Cześć Jego pamięci.