Reklama

Było spotkanie z ministrem i jest nadzieja









W Ministerstwie Sprawiedliwości z Jarosławem Gowinem spotkali się przedstawiciele samorządów lokalnych z miejscowości, w których mają być likwidowane Sądy Rejonowe. Burmistrz Łukowa i starosta powiatu łukowskiego zostali wcześniej przyjęci przez ministra.

Burmistrz Dariusz Szustek i starosta Janusz Kozioł mieli okazję, by osobiście przekazać ministrowi argumenty  przemawiające za pozostawieniem tego sądu w dotychczasowej formie organizacyjnej.

– Minister Gowin dał nam nadzieję, że status organizacyjny Sadu Rejonowego w Łukowie nie musi ulec zmianie –
powiedział nam zaraz po zakończeniu spotkania łukowski burmistrz. – Oczywiście nie zaprzestajemy tym samym ustalonych działań. Nadal będziemy lobbowali na rzecz nie łączenia naszego sądu z Sądem Rejonowym w Radzyniu Podlaskim.

Więcej szczegółów na ten temat w najbliższym papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości