11 sierpnia płk Artur Bogowicz objął stanowisko szefa sztabu 18. Dywizji Zmechanizowanej. Decyzja ta zapadła na mocy rozkazu szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.
Szef sztabu to jedna z kluczowych postaci w strukturze dowodzenia jednostki wojskowej. Jego zadaniem jest kierowanie pracą sztabu, koordynacja działań różnych komórek, nadzór nad oficerami odpowiedzialnymi za operacje wojskowe, logistykę, szkolenia, rozpoznanie oraz łączność. To właśnie szef sztabu ustala priorytety, harmonogramy działań oraz opracowuje plany operacyjne, szkoleniowe i mobilizacyjne, zgodnie z wytycznymi dowódcy i przełożonych.
– Szef sztabu stoi w centrum „mózgu” jednostki, gdzie zbiegają się wszystkie informacje i stąd wychodzą rozkazy – mówi ppor. Barbara Jóźwiak, oficer prasowa 18 DZ. – W razie nieobecności dowódcy, może również pełnić funkcję jego zastępcy, kierując bieżącą działalnością dywizji.
Płk Artur Bogowicz nie jest nowicjuszem w strukturach 18. Dywizji Zmechanizowanej. Dotychczas pełnił funkcję szefa pionu planowania, gdzie odpowiadał za przygotowywanie i koordynowanie planów działań jednostki. W ostatnim czasie podnosił swoje kwalifikacje na kursie generalskim w Stanach Zjednoczonych, zdobywając wiedzę i doświadczenie na najwyższym szczeblu dowodzenia. Po powrocie do kraju objął oficjalnie funkcję szefa sztabu, biorąc na siebie odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie całego sztabu dywizji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zmiany jak skarpetki na nogach,
Ile by się nie wymieniali ile jeszcze pobudują budynków za naszą kasę to nic nie zmieni że nie ma broni aby poradzić sobie w czasie napaści. Wydali miliardy na obiekty a sprzęt rakiety samoloty gdzie? Najbardziej sala koncertowa mnie drażni to bardzo ważne w tych czasach aby muzyczka grała .
No cóż... ***za Macierewicza jako dowódca NFIU. Tylko miał parcie na szkło. Wszędzie go było pełno.
Zmiany jak skarpetki na nogach,
Ile by się nie wymieniali ile jeszcze pobudują budynków za naszą kasę to nic nie zmieni że nie ma broni aby poradzić sobie w czasie napaści. Wydali miliardy na obiekty a sprzęt rakiety samoloty gdzie? Najbardziej sala koncertowa mnie drażni to bardzo ważne w tych czasach aby muzyczka grała .
No cóż... ***za Macierewicza jako dowódca NFIU. Tylko miał parcie na szkło. Wszędzie go było pełno.