Reklama

W szkolnej hali w Adamowie pojawił się alkohol. Biegliście? To napijcie się piwa!

Czy alkohol, rozdawany uczestnikom imprezy sportowej w szkolnej hali, to już normalność, która nikogo nie razi? Czy osób krytycznych wobec organizatorów tradycyjnych biegów ulicznych w Adamowie, ofiarowujących biegaczom piwo na zakończenie imprezy, nie ma co słuchać?

Gmina Adamów uchodzi za jedną z najbardziej usportowionych w powiecie. Do najczęściej uprawianej tam dyscypliny należą biegi. Najbardziej znane to „Półmaraton Tradycji” oraz „Adamowska Dziesiątka”.

W październiku odbyła się dziewiąta edycja „Adamowskiej Dziesiątki”. Imprezę przygotował Urząd Gminy Adamów, a współorganizatorami byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, Dom Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Klub Biegacza „V-Max-Adamów”. Jednym z działaczy tego klubu jest wójt Sławomir Skwarek.

Reklama

S. Skwarek, wójt gminy Adamów. Przed 3 laty ubiegał sie o mandat posła PiS. Fot. PGL

NIE MA TO JAK PROMOCJA

Na linii startu przy ul. Kleeberga stanęło ok. 300 uczestników. Ulicami Adamowa pokonywano dystans 5 oraz 10 kilometrów. Biegli dorośli i młodzież od 16. roku życia wzwyż. Organizatorzy propagowali w ten sposób ruch, aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Zawodnicy mieli okazję zintegrować się, rywalizować w duchu fair play, a przy tym promować gminę Adamów.

No i całkiem nieźle wypromowali! Już po zakończeniu biegów na fejsbukowych profilach znajomych zauważyłem zdjęcia z imprezy – mówi Piotr Adamski*. – Zacząłem dochodzić, jak doszło do tego, że podczas zakończenia biegów wójt rozdawał sportowcom piwo. Finał imprezy odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Franciszka Kamińskiego. Byli tam: dyrektor LO Jarosław Szczepaniak, Sylwia Żelazowska z Gimnazjum oraz Janusz Grochowski ze Szkoły Podstawowej. W takim towarzystwie wójt Sławomir Skwarek, bez jakiegokolwiek zażenowania, sięgał do zielonej skrzynki z napisem „Okocim”, wyciągał butelki i wręczał je biegaczom! Czy to była ta zapowiadana na stronie Urzędu Gminy nagroda-niespodzianka dla uczestników, którzy na dystansie 10 km mieli pokonać swój życiowy rekord?

Reklama

BROWAR I OŚRODEK ZDROWIA DOBROCZYŃCAMI

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości