W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej oraz uruchomieniem naziemnych zespołów poszukiwawczo-ratowniczych, Wojska Obrony Terytorialnej wprowadziły skrócony czas stawiennictwa dla żołnierzy. Decyzja ma na celu zapewnienie szybkiego reagowania i wsparcia działań służb państwowych.
Zgodnie z wytycznymi, żołnierze WOT mogą zostać wezwani do natychmiastowego stawiennictwa:
KOLOR CZERWONY - w ciągu 6 godzin w województwach: podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim,
KOLOR ŻÓŁTY - w ciągu 12 godzin w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim,
KOLOR ZIELONY - w pozostałych województwach wezwanie w czasie krótszym niż 24 godziny nie jest planowane.

Dowództwo WOT apeluje o zachowanie spokoju i śledzenie jedynie oficjalnych komunikatów wojska oraz służb państwowych. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo mieszkańców w przypadku natrafienia na fragmenty obiektów. – Nie należy do nich podchodzić, dotykać ani ich przenosić – przypominają służby. Każde znalezisko należy niezwłocznie zgłosić policji.
Decyzja o wprowadzeniu stanu gotowości pokazuje, że Wojska Obrony Terytorialnej pozostają w pełnej dyspozycji, by wspierać działania związane z bezpieczeństwem mieszkańców i reagować na potencjalne zagrożenia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
no to teraz pytel stróżyk sikorski tfusk niech zaproszą do kadyn gru i literka wypiją z przyjaciółmi bo przecież o to im chodziło to zwykłe drony szukające sobie miejsce na ziemi brawo komuniści lewaki zdrajcy Polski a to dopiero początek a zarazem i koniec uuuu trochę was czeka no ale cóż wybór był już dawno kto jest lewy lub prawy
zmień lekarza, bo ten cię oszukuje, a leki nie działają.
Tawariszczi, wasz translator jest do żopy
To z rękawa już wiadomo, że drony rosyjskie? jak w Przewodowie? w którym okazało się, że ukraińska rakieta zabiła dwóch Polaków, czy ktoś słyszał o śledztwie, odszkodowaniach dla rodzin, przeprosinach ze strony ukraińskiej?
Teraz zacznie się panika. Przecież o to chodzi. Ludzie - myślcie. Pandemia nie nauczyła was niczego?
????
Tak kończy się wtrącanie między wódkę,a zakąskę i wchodzenie pomiędzy bijących się braci.
no to teraz pytel stróżyk sikorski tfusk niech zaproszą do kadyn gru i literka wypiją z przyjaciółmi bo przecież o to im chodziło to zwykłe drony szukające sobie miejsce na ziemi brawo komuniści lewaki zdrajcy Polski a to dopiero początek a zarazem i koniec uuuu trochę was czeka no ale cóż wybór był już dawno kto jest lewy lub prawy
zmień lekarza, bo ten cię oszukuje, a leki nie działają.
Tawariszczi, wasz translator jest do żopy