Reklama

Jubileusz Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie obchodzi 60-lecie swojej działalności. Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się dziś (13 września) i potrwa do niedzieli, 17 września.

Dzisiejsze uroczystości, które odbyły się na liwskim zamku były połączeniem konferencji naukowej z artystyczno-towarzyskim iventem. Licznie przybyłych gości witała dyrektor muzeum Eliza Czapska. Przedstawicielki władz województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska wręczyły pani dyrektor Elizie Czapskiej dyplom uznania dla Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Dyplomy otrzymali też pracownicy muzeum.

Reklama

Podczas jubileuszowych uroczystości odsłonięto makietę historycznego  Mazowsza, oficjalnie oddano do użytku parking, którego budowa została sfinansowana z budżetu Mazowsza oraz posadzono 10 jubileuszowych wierzb. Goście obejrzeli spektakl baletowy o Żółtej Damie i mogli przejechać się historycznym powozem. Był też jubileuszowy tort i specjalne podziękowania dla przyjaciół Zamku.

O godz. 18 w kościele św. Leonarda w Liwie została odprawiona msza pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego ks. Piotra Sawczuka w intencji placówki i jej pracowników.

Reklama

To nie koniec wydarzeń związanych z jubileuszem Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Jutro (14 września) o godz. 10 będzie wystawiony spektakl dla dzieci pt. „Dźwięki nieodkryte”.

Atrakcyjnie zapowiada się piątkowy (15 września) program jubileuszu. O godz. 18 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej OSP Liw, a po nim (około godz. 19) będzie tort jubileuszowy. O godz. 19.30 rozpoczną się wykłady Iwony Bartnik i Huberta Kośnierza o zabudowie drewnianej Liwa, a o godz. 20 - potańcówka Taboru Mazowsza Wschodniego.

Reklama

Sobotnie (16 września) świętowanie rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 21. W programie: wystawa rękodzieła twórczyni ludowej Małgorzaty Pepłowskiej, Europejskie Dni Dziedzictwa, Tabor Mazowsza Wschodniego "Muzyka z Doliny Liwca", warsztaty śpiewacze, warsztaty taneczne, warsztaty instrumentalne (skrzypce, harmonia, ligawki), warsztaty rękodzielnicze (wyplatanie splotem koboko, laleczek ze słomy), warsztaty rękodzieła ludowego (tkactwo, wykonywanie kwiatów z bibuły) oraz potańcówki i wspólne muzykowanie.

W niedzielę, 17 września, o godz. 10 wystąpi Tabor Mazowsza Wschodniego z "Muzyką z Doliny Liwca", a o godz. 18 będzie można obejrzeć spektakl „Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Amatorskiego w Węgrowie oraz  Teatru Magnes z Krakowa. Wstęp na jubileuszowe wydarzenia wolny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości