Jerzy Głuchowski to jeden z najlepszych siedleckich tenisistów stołowych w historii, prawdziwa ikona tego sportu. Wciąż odnosi ogólnopolskie sukcesy, chociaż ma już blisko 80 lat!
Zawodnik TKKF Siedlce od lat z powodzeniem bierze udział w Grand Prix Polski Masters, czyli zmaganiach tenisowych weteranów. W bieżącej edycji jest klasą sam dla siebie. Rywalizując w przedziale wiekowym 75-79 lat, wziął udział w czterech zawodach, a w trzech z nich wygrał! W miniony weekend sięgnął po triumf w Olkuszu.
Jerzy Głuchowski nie miał równych sobie w fazie grupowej. Kolejno pokonywał: Aarne Puu z Krakowa (3:1), Kazimierza Marczewskiego z Bolesławca (3:0) i Lecha Kowalczyka z Katowic (3:1). W ćwierćfinale miał wolny los, a w półfinale starł się z Stanisławem Janickim z Bydgoszczy, którego zwyciężył 3:2.
Siedlczanin w pojedynku o złoto stanął przeciwko Bogdanowi Krakiewiczowi z Lublina. Oddał rywalowi tylko jednego seta. Tym samym kolejny triumf naszego tenisisty stał się faktem. Gratulujemy!
Jerzy Głuchowski zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Kolejny Grand Prix Polski Masters odbędzie się w dniach 10-11 maja w Poznaniu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Gratulacje Panie Jerzy!
Gratulacje Jurek!!! Nie zatrzymuj się, dużo zdrowia i dobrych Świąt!!
Gratulacje Panie Jerzy!
Gratulacje Jurek!!! Nie zatrzymuj się, dużo zdrowia i dobrych Świąt!!