Już w najbliższy piątek, 12 września, w Siedlcach odbędzie się pierwsze w nowym roku szkolnym Nocne Czuwanie Młodych (NCM). Hasłem spotkania jest „Rut – wierność i lojalność ponad granicami”, a konferencję poprowadzi ks. Łukasz Kałaska, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Patrycja Wesołowska, zachęca młodych do refleksji nad wiernością i lojalnością w życiu codziennym:
- Każdy z nas zna ból zdrady, odwrócenia się przyjaciela czy zawodu ze strony bliskiej osoby. Lojalność to coś, czego wszyscy pragniemy i poszukujemy w drugim człowieku. Prawdziwej lojalności uczymy się od Boga, który nigdy nas nie opuści i nie zawiedzie.
Inspiracją do rozmowy będzie biblijna postać Rut, która zdecydowała się na lojalność wobec swojej teściowej Noemi i Boga, mimo że musiała opuścić dom, rodzinne miasto i wszystko, co znała. Bóg wynagrodził jej wierność, a uczestnicy NCM będą mieli okazję zastanowić się, jak wierność i lojalność kształtują relacje z bliskimi i z Bogiem.
Spotkanie odbędzie się w kaplicy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Brzeskiej 37 w Siedlcach o godzinie 20.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych do udziału, zachęcając do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi w duchu nauki Jezusa: „szukajcie, a znajdziecie” (Mt 7, 7).
To wyjątkowa okazja, by rozpocząć rok szkolny od refleksji nad wartościami, które budują trwałe i pełne zaufania relacje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ciąg dalszy mącenia w głowach celem podporządkowania umysłów młodych ludzi.
Nie musisz przychodzić
"zachęca młodych do refleksji nad wiernością i lojalnością w życiu codziennym: - Każdy z nas zna ból zdrady, odwrócenia się przyjaciela czy zawodu ze strony bliskiej osoby. Lojalność to coś, czego wszyscy pragniemy i poszukujemy w drugim człowieku." To jest bardzo dobry kierunek, nawet jeśli pominiemy sprawy religii.
Ciąg dalszy mącenia w głowach celem podporządkowania umysłów młodych ludzi.
Nie musisz przychodzić
"zachęca młodych do refleksji nad wiernością i lojalnością w życiu codziennym: - Każdy z nas zna ból zdrady, odwrócenia się przyjaciela czy zawodu ze strony bliskiej osoby. Lojalność to coś, czego wszyscy pragniemy i poszukujemy w drugim człowieku." To jest bardzo dobry kierunek, nawet jeśli pominiemy sprawy religii.