Piękna pogoda za oknem zachęca do fizycznej aktywności. Nic więc dziwnego, że w parku miejskim „Aleksandria” można spotkać coraz więcej miłośników rowerów czy hulajnóg.
Agencja Rozwoju Miasta Siedlce postanowiła zwrócić się do nich z apelem:
„Park jest miejscem wypoczynku. Codziennie przemieszcza się po nim bardzo dużo spacerowiczów, bawią się tu dzieci. Apelujemy o ostrożność i uważność”.
ARMS także przypomina:
„Zgodnie z regulaminem parku jazda na rowerach, hulajnogach, wrotkach, rolkach, deskorolkach oraz innych urządzeniach transportu osobistego może odbywać się wyłącznie po oznakowanych alejkach. Przestrzeganie tej zasady zapewnia porządek i bezpieczeństwo każdemu z Was.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Taka linia powinna oddzielać zwolenników Pisiorów i Platfusów, coś jak 38 równoleżnik w Korei, polityczna linia demarkacyjna. Wyobraźcie sobie, że z bodajże 2 dni temu jak szedłem nad zalew od tej strony gdzie jest szkoła podstawowa nr 8, to przy lasku ktoś wyrzucił białe drzwi tak specjalnie widoczne pod drzewkiem i było coś wrzucane na Tuska, że to kanalia czy tam zdrajca haha. Co trzeba mieć w ogóle w bani by takie coś robić, albo chlapać Trzaskowskiego farbą, albo wycinać oko Nawrockiemu hahaha, ja pie**** i WY MACIE PRAWO WYBORCZE? Jak coś to w tym cyrku wyborczym tak zwanym iluzją demokracji nie biorę udziału, bawcie się sami...
Tylu zniszczonych plakatów w historii nigdy nie było. PIS jak zawsze walczy uczciwie.
ja też :-) wolę w tym czasie nogi na ścianę założyć, a niech mi ktoś powie że nie mogę... póki co nie ma takiego kandydata, który zwróciłby moją szanowną uwagę na siebie, więc niech się usilnie starają dalej - trudno im będzie! polecam wszystkim bo to dobry sposób na wyrugowanie bezmózgowia z tak ważnych spraw jaką jest POLSKA. no... chyba że ktoś lubi być oszukiwanym w nieskończoność, a większość jednak lubi - i to mnie najbardziej dziwi!
Co twój komentarz ma wspólnego do sprawy?
Tomek, myślenie nie boli.
Vice versa ,niech pieszy raptownie nie wchodzą na ścieżki rowerowe !
Dokładnie, szanujmy się nawzajem i będzie wszystko ok, Żeby nie było zbędnego obruszania się gdy rowerzysta dzwonkiem daje znać że jesteś na ścieżce dla rowerów a i rowerzyści ,to nie jest tor wyścigowy, zwracajcie uwagę na pieszych a w szczególności uważajcie na dzieci bo te ze swoją żywiołowością mogą pojawić się nie wiadomo skąd. Pozdrawiam wszystkich ????
Wszystko wina Sitnika bo mu sie zachciało park remontować. A mógł siedzieć i nic nie robić jak ekipa przed nim i ekipa po nim.
ooooo to to i nie chodziliby i nie jedzili, bo się nie dało proste? proste - tak po rusku ;-)))))))
APEL DO UŻYTKOWNIKÓW CHODNIKÓW DLA PIESZYCH W PARKU ALEKSANDRIA W SIEDLCACH Szanowni Piesi, Nie wchodźcie na ścieżki przeznaczone dla rowerzystów i innych pojazdów dwukołowych i nie utrudniajcie kulturalnego przejazdu. Prosimy o ostrożność i rozwagę, a na pewno będzie bezpiecznie i miło dla wszystkich Użytkowników naszego Parku. Z pozdrowieniami - życzymy miłego, bezpiecznego i spokojnego świętowania! :-)
Jak mozna zrobić waski chodnik i jeszcze zrobić z niego pół ścieżki rowerowej a pół dla pieszych.... dramat. Mam małe dzieci a muszę mieć oczy dookoła glowy żeby dzieci nie weszły komuś pod rower hulajnoga a młodzież jeździ jak szalona.... Na placu zabaw piach, ścieżki zrobione z pokruszonego żwiru. Wózki buty spodnie wszystko do czyszczenia
ooooolaaaaboggaaa no taki problem kurzy się troszki, kosteczki nie położyli, koooochana kosteczka, bruk nasz ulubiooony, betonik ukochany a hybryda ci nie popękała przez to? no myślę... dobrze to w tym kraju przez takich nigdy nie będzie
Ciekawe czy Oliwia wie, że łańcuch rowerowy się oliwi a nie smaruje ?
A ja się pytam, gdzie jest policja, straż miejska? Wczoraj wracając do domu widziałem chyba z 7 hulajnóg, na których jechało po dwóch małolatów.
Uważam, że w Parku powinien być zakaz jazdy na elektrycznych hulajnogach i rowerach. Rozwijają one prędkości które są niebezpieczne dla pieszych użytkowników, a brak miejsca i rekreacyjne rozleniwienie ( pożądane w parku ) prędzej czy później doprowadzi do tragedii.
Wystarczy ustawić znak C-16/13 z linią poziomą.
Właśnie na---- ścieżce ---rowerowej o mało nie przywaliłem w nierozgarnietą kobietę,a chwilę później trochę dalej w rozwiniętą smycz psa . Co wy na to?
A kiedy służby mundurowe zainteresują się młodzieżą zasuwającą przerobionymi hulajnogami elektrycznymi po 50 km/h i więcej po ulicach miasta Siedlce, a także dziwne jest to że rodzice pozwalają na takie modyfikacje hulajnog a jak dojdzie do wypadku i tragedii, szukać będą winnych tylko nie w sobie i swoich pociechach
Lepiej zajmijcie się kolesiami z małym przyrodzeniem i jeszcze mniejszym mózgiem na motocyklach bez tłumików! Nie da się żyć przez tych psychopatów w całym mieście, nie tylko w parku!
Hulajnogi stoją w przypadkowych miejscach na chodnikach. Może firma, która jest ich właścicielem zajmie sie tym.
Samochody częściej i blokują przejście
Po co wogóle wjeżdżać rowerami do parku? Naprawdę nie ma innych miejsc gdzie można przejechać się rowerem?
Bo jest tam bardzo przyjemna ścieżka rowerowa, można jeździć wśród świergotu ptaków i drzew. W centrum miasta nie martwiąc się jednocześnie ruchem samochodów. Przy odrobinie dobrego nastawienia do spacerujących, nie urządzając wyścigu można bardzo przyjemnie spędzić czas. Sprawdź polecam.
POSŁUCHAJCIE TERAZ... Dziś sobie wracam z centrum, wiaduktem na ulicy Warszawskiej. 2 małolatów (około 16-17 lat może) sobie pruło środkiem jezdni, przy końcu jak już zjeżdżali jeden do drugiego: "TY PRZY 70 JUŻ TROCHĘ TRZĘSIE", a drugi mu odpowiada "73 MIAŁEM". A wiecie co jest najlepsze? Że jakby jechali osobówką to by mieli punkty karne i mandat za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym buahahaha...
Można było parku nie remontować to by ludzie problemu nie mieli, a nie, i tak by go sobie stworzyli bo empatia i życzliwość w Polsce nigdy się nie przyjęły..
Czytam powyższe komentarze i oczom nie wierzę.- Jedni na drugich z jakąś nienawiścią nastawieni. Ludzie kochajmy się i szanujmy nawzajem . Przecież z jednej gliny jesteśmy ulepieni/ od jednego Boga pochodzimy. A na koniec jednakowo na 1.2 m zakopią. Ludzie szanujmy się i patrzmy na siebie nawzajem z miłością. To tak niewiele,a wiele może zmienić.
Hulajnogi elektryczne to najgorsza plaga, mlodzi starsi szaleja bardzo szybko po chodnikach i nad zalewem i kurząc silnie, zostawiają je gdzie popadnie niemal na środku chodnika. Czas na mandaty za takie antyspołeczne zachowania dla tych użytkownikow.
Zakaz jazdy na hulajnogach w parku. Władze miasta czekają na tragedię.
Hulajnogi elektryczne to plaga, zaraza na siedleckich chodnikach.
Taka linia powinna oddzielać zwolenników Pisiorów i Platfusów, coś jak 38 równoleżnik w Korei, polityczna linia demarkacyjna. Wyobraźcie sobie, że z bodajże 2 dni temu jak szedłem nad zalew od tej strony gdzie jest szkoła podstawowa nr 8, to przy lasku ktoś wyrzucił białe drzwi tak specjalnie widoczne pod drzewkiem i było coś wrzucane na Tuska, że to kanalia czy tam zdrajca haha. Co trzeba mieć w ogóle w bani by takie coś robić, albo chlapać Trzaskowskiego farbą, albo wycinać oko Nawrockiemu hahaha, ja pie**** i WY MACIE PRAWO WYBORCZE? Jak coś to w tym cyrku wyborczym tak zwanym iluzją demokracji nie biorę udziału, bawcie się sami...
Tylu zniszczonych plakatów w historii nigdy nie było. PIS jak zawsze walczy uczciwie.
ja też :-) wolę w tym czasie nogi na ścianę założyć, a niech mi ktoś powie że nie mogę... póki co nie ma takiego kandydata, który zwróciłby moją szanowną uwagę na siebie, więc niech się usilnie starają dalej - trudno im będzie! polecam wszystkim bo to dobry sposób na wyrugowanie bezmózgowia z tak ważnych spraw jaką jest POLSKA. no... chyba że ktoś lubi być oszukiwanym w nieskończoność, a większość jednak lubi - i to mnie najbardziej dziwi!