Reklama

Szkolny sport w gminie Łuków czeka na finansowy zastrzyk

Rada Gminy Łuków planuje modernizację boisk wielofunkcyjnych w pięciu szkołach.

Wcześniej już udało się wyremontować boiska szkolne w pięciu miejscowościach. Samorządowcy planują pozyskać fundusze z budżetu państwa. Na remont boisk przy szkołach podstawowych w: Czerśli, Gołąbkach, Gręzówce, Krynce i Zalesiu potrzeba około 3 mln zł. Z dotacji ma pochodzić połowa, podobnie jak przed 4 laty, gdy remontowano boiska w Dąbiu, Świdrach, Gołaszynie, Rolach i Strzyżewie.

− Wniosek już złożyliśmy do Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jeśli decyzja pozytywna zostanie podjęta w pierwszym półroczu, będą szanse, żeby prace wykonać w tym roku − mówi Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków. − W przeciwnym razie roboty budowlane rozpoczniemy dopiero na wiosnę 2022 r.

Reklama

Planowane są nowe nawierzchnie ze sztucznej trawy na trzech boiskach, a z poliuretanu na dwóch.

− W części obiektów chcemy zmodernizować lub wymienić osprzęt sportowy, w tym bramki do piłki nożnej czy tablice do koszykówki − dodaje Mariusz Osiak.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości