Dwa dni będą trwały obchody 163. rocznicy bitwy pod Węgrowem, jednej z niewielu zwycięskich bitew Powstania Styczniowego.
Główne uroczystości w Węgrowie zaplanowano na niedzielę 1 lutego. O godz. 10.30 w Bazylice Mniejszej zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych powstańców. Po mszy przed Bazylikę podjadą autokary, którymi będzie można pojechać na przedmieścia, gdzie przy Gościńcu Niepodległości znajduje się Pomnik Powstańców Styczniowych. Uroczystości z udziałem m.in. przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, przy honorowej asyście kompanii wojska polskiego, rozpoczną się o godz. 12. W programie m.in. okolicznościowe wystąpienie burmistrza miasta oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem. Zaplanowano też przekazanie sztandaru (po renowacji) dla szczepu ZHP Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie oraz złożenie przyrzeczeń harcerskich.
We wtorek 3 lutego delegacja mieszkańców Węgrowa z burmistrzem Pawłem Marchelą na czele, uda się do Warszawy, gdzie o godz.11 złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą Bitwę pod Węgrowem 1863 r., która znajduje się na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze