Do Łochowa przyjedzie wyjątkowy pociąg na czele z lokomotywą parową Pt47. Dla starszych będzie to okazja do wspomnień, a dla młodszych fantastyczna podróż do przeszłości.
Historyczny pociąg z parowozem wyjedzie w sobotę 23 maja o godz. 8.44 ze stacji w Tłuszczu i linią kolejową prowadzącą przez Łochów pojedzie do Ostrołęki. Około godz. 9 pociąg wjedzie do Łochowa i zatrzyma się na stacji. Przewidywany postój to 15 minut. W tym czasie będzie można oglądać historyczny skład i robić sobie pamiątkowe zdjęcia na jego tle.
Jak informuje gmina Łochów, wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 100-lecia powstania przedsiębiorstwa PKP, utworzonego w 1926 roku przez prezydenta Ignacego Mościckiego. Sejm RP ustanowił rok 2026 Rokiem Polskiej Kolei, upamiętniając wiek zorganizowanego kolejnictwa, które scaliło infrastrukturę po zaborach i zmodernizowało transport.
Organizatorem przejazdu pociągu jest Stowarzyszenie Kolej Moją Pasją, z którym burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski podpisał umowę, dzięki której gmina Łochów znalazła się w gronie samorządów biorących udział w projekcie „6. Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej - Mazowieckie Dni Kolei”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A co potem, z Ostrołęki wraca do Tłuszcza?
Zupełnie w ramach dygresji - podoba mi się wyTŁUSZCZenie daty i godziny wydarzenia, to pomocne. Życzę dobrej pogody i udanego całego zapiątku.
A co potem, z Ostrołęki wraca do Tłuszcza?
Zupełnie w ramach dygresji - podoba mi się wyTŁUSZCZenie daty i godziny wydarzenia, to pomocne. Życzę dobrej pogody i udanego całego zapiątku.